NETMEDYA | Canlı Yayın

CANLI YAYIN

IP Tabanlı Tv ve Radyo Altyapıları

LIVE STREAMINGYayınınızı göndermeye başlayın, aynı gün içinde binlerce kişiye ulaştıralım

LIVE ENCODINGTürksat uydusundaki frekansınızı bildirmeniz yeterli. 30 dakika içinde tüm masaüstü ve mobil cihazlarda yayınınız başlasın

STREAM STATUSEncoder yazılımınız mı durdu? Elektrik ya da internet mi kesildi? Bunu sizin yerinize kontrol edip 5 saniye içinde bilgi veriyoruz

İSTATİSTİKGün sonunda sizi kaç kişi izlemiş/dinlemiş bilmek ister misiniz? Posta kutunuzu kontrol etmeniz yeterli

GÜVENLİKYayınlarınız emin ellerde. Stüdyodan izleyiciye ulaşana kadar güvenlik en üst seviyede

TÜMÜ BİR ARADA

Esnek ve yapıcı çözümlerle kesintisiz yayın altyapıları sunuyoruz.
Decklink & Viewcast Osprey

LIVE STREAMING

Bizi arayın. Teknik donanımınız hazırsa gerekli hesap açılışlarını tamamlayalım ve sözleşme onayını beklemeden aynı gün içinde canlı yayına başlayın. Talebinize göre aynı anda binlerce kullanıcıya yayınınızı kesintisiz ulaştırabiliriz.

Temel faaliyeti yazılım olan Netmedya, size kodlama ve ekipman konusunda da destek sunuyor. Dilerseniz encode ekipmanlarınızı kontrol edelim, talep ettiğiniz gereksinimleri karşılamıyorsa size en uygun donanımı önerelim. Buna ek olarak internet sitenize player kodlarını biz ekleyelim. Bu sayede ziyaretçileriniz sorunsuz bir yayın izlesinler.

STREAM STATUS

Streaming cihazınız mı durdu? Elektrik mi kesildi? Ya da internet bağlantınızda problem mi oldu? Tüm bunları sizin yerinize Netmedya tarafından geliştirilen özel bir yazılım kontrol ediyor. Herhangi bir kesinti algılandığında sisteme tanımlı e-posta adreslerine kesinti bildirimi gönderiliyor. Aynı şekilde yayın başladığında da durum bildirimi gönderilerek internet yayınınızın her an kontrolünüz altında olması sağlanıyor.

İSTATİSTİK

Netmedya sunucularında tüm istatistikler saatlik olarak arşivlenir. Gün sonunda toplam izleyici/dinleyici sayısı sisteme tanımlı e-posta adreslerine otomatik olarak raporlanır. Bu sayede yayınlarınızın sanal ortamdaki takipçilerinizde bıraktığı etkiyi gün gün takip etmeniz sağlanır.

LIVE ENCODING

Uydu yayıncıları için sunduğumuz live encoding hizmetiyle yayıncıları streming cihazı, internet bağlantısı ve kesintisiz güç kaynağı gibi donanım maliyetlerinden kurtararak anahtar teslim yayın altyapısı sunuyoruz.

Yayıncı kuruluşların yalnızca uydu frekansını bildirmeleri durumunda tüm sistem yarım saat içinde hazırlanıp yayına hazır hale getirilir.

Tamamen dijital sistemde uydu yayını IP paketlerine dönüştürüldükten sonra transcoding işleminin ardından codec, çözünürlük, bitrate ve diğer parametreleri internet yayıncılığı standartlarına uygun hale getirilir ve Netmedya canlı yayın sunucularına aktarılır. Bu sayede kart, görüntü ve ses kabloları, uydu alıcısı gibi çeşitli donanımlardan kaynaklanan birçok problemden uzak, SD veya HD görüntü kalitesiyle izleyiciye kusursuz bir yayın deneyimi sunulur.

GÜVENLİK

Amatör yayın altyapılarında yayın kaynağı genellikle güvensiz haldedir. Bu durumda yapılan yayına illegal ortamlardan kaynak verilebilir. Daha açık bir ifadeyle yayıncı kuruluşun internet sitesinde ve mobil uygulamasında, kısacası tüm platformlarda yapmış olduğu yayın kesilerek, kuruluşun yayın politikası dışında farklı bir video/ses yayına verilebilir.

Netmedya bu tür tehlikeleri ortadan kaldırmak için güvenli yayın protokollerini kullanır. Yayın kaynağında şifrelenen oturum bilgileri, player tarafında çözülerek kullanıcıya ulaştırılır. Bu sayede yayın kaynağı korunmuş olur.